Tržiště
Pro firmy & OSVČ
|
|
|
|

Půjčka na podnikání je teď pro OSVČ i firmy ještě výhodnější, než kdy dřív

22. prosince 2021

Autor: Michal Schindler

5 min. čtení
Pro firmy
Dva roky jsme vyčkávali. Teď už je jasné, že se s covidem musíme naučit žít a že přišla doba šlápnout do odkládaných investic. Ekonomové i Evropská asociace obchodních a průmyslových komor potvrzují, že přijde ekonomický růst. Jestli chcete pomoci sobě i ekonomice obecně, ideální chvíle vzít si půjčku na podnikání je tady.

Využijte nejvýhodnější ceny firemních úvěrů

V roce 2021 vypočítala Česká bankovní asociace růst české ekonomiky na 2,6 procenta. Už v roce 2022 se ale čeká oživení cca na 4 procenta, takže pokud chcete na tuhle vlnu naskočit, vyplatí se investice neodkládat. Odborníci navíc mluví o tom, že nás čeká nejvyšší inflace od krize v roce 2008. Proč je to zajímavé? Protože z hlediska úvěru na podnikání to znamená, že si půjčíte víc, než kolik budete splácet. Teď mají totiž peníze vyšší hodnotu, než za rok nebo později. Inflace půjčky na podnikání zlevňuje.

„Zatímco úspory inflace znehodnocuje, půjčka na podnikání je díky ní výhodnější.“


Půjčka na podnikání s úroky na minimu

Během příštího roku plánuje Česká národní banka zvyšovat úrokové sazby. Když si ale úvěr pořídíte ještě před nástupem inflace, vyděláte na tom. Kalkulačka průměrné výše úroků u firemních úvěrů pro firmy i OSVČ ukazuje pokles až ke 4 %, což je extrémně nízko. Je to i díky nových produktům, které na trh firemních úvěrů vstupují. Půjčka na podnikání přes portál Nafirmy.cz má třeba bezkonkurenčně nízký úrok 2,89 %. Produkt z portfolia J&T Bank založený na výhodném P2P tak stahuje cenu celého trhu, jako před lety Zonky u spotřebitelských úvěrů.

Unikátní výhody Nafirmy.cz

 • Půjčka od lidí s úrokem od 2,89 %
 • Úvěr na podnikání do 2 milionů Kč
 • Unikátní skóringový model
 • Mimořádné splátky zdarma
 • Předčasné splacení zdarma
 • Možnost platebních prázdnin

Proč si vzít půjčku na podnikání právě teď?

Analýza bankovní asociace uvádí, že ceny na trhu práce rostou nejen v Evropě, ale i u nás. Zjednodušeně řečeno, kvalitní lidé si říkají o víc peněz. A můžou si to dovolit. Už proto, že se u nás v roce 2022 zase sníží nezaměstnanost. Její odhad podle Ministerstva práce a sociálních věcí meziročně klesne z 3,8 na 3,2 %, což nedostatek lidí opět zvětší. Jinými slovy, jestli chcete investovat do přilákání kvalitních lidí, je zase ta nejlepší chvíle. A mimochodem, nízká nezaměstnanost je další důvod pro vyšší inflaci. Takže i díky ní bude váš úvěr zase o něco levnější. A je to další pobídka, abyste půjčku na podnikání neodkládali.

„Alternativní formy financování na bázi P2P nebo crowdfundingu jsou v západních zemích velmi populární,“ říká ekonom a nedávný ministr dopravy Karel Havlíček.


Zapomeňte na banky, peníze od lidí jsou levnější

Podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) jsou malé firmy v Česku ke své škodě stále poměrně konzervativní. I půjčky na podnikání do 2 milionů Kč vyřizují zejména u bank. A to i přesto, že administrativní náročnost, přísnost schvalování a neúměrné požadavky na zajištění jsou nejčastější bariérou pro vyřízení půjčky v pravý čas. Ověřené alternativní úvěry na podnikání a la Nafirmy.cz přitom vycházejí výhodněji. Třeba i díky celkově nižším nákladům – mimořádné splátky nebo předčasné splacení máte zdarma.

Proč si půjčit právě teď?

 • V roce 2022 se očekává průmyslový růst
 • Investice v období růstu mají největší návratnost
 • Zvyšuje se inflace, půjčené peníze budou levnější
 • Zdražuje se práce, máte šanci přetáhnout kvalitnější lidi
 • Objem úspor stoupá, lidé i firmy budou utrácet
 • Úroky díky Nafirmy.cz klesly až k 2,89 % p.a.

Crowdfunding a P2P financování vede

Celosvětově nejoblíbenějším způsobem alternativního řešení půjčky na podnikání pro OSVČ i firmy je tzv. skupinové financování. V ČR ho známe primárně jako zdroj peněz pro charitu, ale na Západě jde o častý způsob firemního úvěru. Bezproblémový průběh zajišťuje oficiální finanční instituce, ale potřebnou částku dává dohromady za přesně stanovených podmínek více investorů. Ti si často mohou vybírat i podle zaměření projektů, především ale díky nízkonákladovému P2P modelu vydělají více, než na řadě jiných investičních příležitostí.

„Osvědčených zdrojů alternativního financování firemních úvěrů je i na českém trhu celá řada.“


Nafirmy.cz jsou nové Zonky

V Česku patří mezi nejznámější platformy tohoto typu crowdfundingový Hithit nebo na P2P financování postavené Zonky, které „peníze od lidí“ proslavily asi nejvíce. V podstatě stejný model jako Zonky, jen zaměřený na podporu firem, OSVČ a podnikání obecně, přinesl ve spolupráci s J&T Bank právě portál Nafirmy.cz. A stejně, jako úvěry na Zonky stlačily před lety ceny půjčených peněz pro nefiremní sektor ke třem procentům, tlačí teď úroková sazba 2,89 % dolů i obecnou cenu úvěrů pro podnikání.Telefon: +420 737 204 077
Po – Pá: 9:00 – 17:00

E-mail: info@nafirmy.cz

© 2022 CreativeDock Finance s.r.o.

Ochrana soukromí

Pro firmy & OSVČ
Pro Investory
Odběr novinek

Vytvořil CreativeDock Finance s.r.o., Letenské sady 1500/80, Holešovice, 170 00 Praha 7, IČO 07190573, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod číslem C 296283