Tržiště
Pro firmy & OSVČ
|
|
|
|
Investice do českých firem se zajímavým měsíčním výnosem

Zhodnocujte svoje peníze a pomáhejte českým firmám růst. Administrativu a posouzení risku obstaráme my. Rizikovost investice se měří pomocí chytrého skóringu. A vy získáte fixní měsíční výnos, zhodnocení úspor a vysokou návratnost investice. Nejsme banka, jsme platforma pro investiční crowdfunding.

Investiční kalkulačka

Vypočítejte si zhodnocení investice v různých modelových situacích.

Proč se pustit do investování s námi?

Přehled výhod, které vám přinesou P2B investice.

Co je to investiční crowdfunding?

Osvědčený způsob financování od lidí

Crowdfunding je vlastně veřejná sbírka – skupina lidí se skládá na konkrétní projekt. V našem případě na půjčku pro firmu nebo OSVČ. Jak to funguje a co vám to jako investorovi přinese? Zjistěte o tom víc.

Zkušenosti našich investorů

Proč si vybrali investiční crowdfunding na naší platformě?

Připraveno s partnerem

+

Dále ve spolupráci s
Napsali o nás

Jak to funguje

Staňte se investorem ve čtyřech jednoduchých krocích.

Časté dotazy

Můžete tak jednoduše zhodnotit své volné finanční prostředky a zároveň podpořit české podnikatele.

Musí vám být nejméně 18 let a musíte být občanem České republiky. Pak se můžete jednoduše zaregistrovat a podepsat smlouvu. Zabere vám to jen pár minut, vše probíhá bezpečně, online a zdarma. Na základě vašich údajů a dvou dokladů totožnosti, které nám poskytnete, ověříme vaši identitu. Poté můžete začít investovat do jednotlivých projektů.

Potřebujeme je k ověření vaší identity a abychom zkontrolovali, zda nejste například politicky exponovanou osobou či zda nefigurujete na některém ze sankčních seznamů. Samozřejmě dodržujeme zákonné povinnosti proti legalizaci výnosů z trestné činnosti, praní špinavých peněz a financování terorismu.

Na platformě Nafirmy.cz lze investovat již od 1 000 Kč. První platba musí být zaslána z účtu, který jste uvedli při registraci.

Do projektů malých a středních firem a OSVČ, které chtějí pomoci s provozním financováním, nebo naopak chtějí investovat do rozvoje své firmy, třeba zvětšit prostory nebo pořídit nové zařízení. Zaměřujeme se zejména na výrobní firmy, e-shopy a specializované obchody, ale i na skupinu HOREKA (penziony, restaurace, kavárny) a další služby. Díky našemu unikátnímu skóringovému modelu můžeme nabídnout úvěr na podnikání firmám, kterým banky nejsou schopny úvěr poskytnout. Perspektivním firmám, které na úvěr v této chvíli nedosáhnou, radíme, jaké kroky podniknout, aby v budoucnu na úvěr dosáhly.

Každé investování peněz s sebou přináší určitá rizika. My se je snažíme minimalizovat s pomocí našeho chytrého skóringu, který dokáže odhalit nepříznivé situace ve firmě. Nicméně ani nejlepší skóringový model nedokáže odhalit vše, proto vám doporučujeme dobře se seznámit s možnými riziky investování. Rizika spojená s participací jsou uvedena v čl. 2 Obchodních podmínek poskytování participací.

U všech firemních úvěrů vyžadujeme záruku ve formě směnky. U OSVČ vyžadujeme směnku u úvěrů nad 500.000 Kč. Další úroveň bezpečí přináší náš chytrý skóring. Přemýšlíte, jak nejlépe investovat peníze? Za nejlepší řešení považujeme diverzifikaci portfolia, tím snížíte riziko spojené s potenciálním nesplacením úvěru. Jinými slovy: raději investujte několik nižších částek do více projektů.

Automaticky vám budeme zasílat měsíční splátky přímo na váš bankovní účet, nemusíte si peníze nikde sami vybírat. Veškeré pohyby můžete sledovat ve svém dashboardu. S firmou nebo OSVČ, do které jste investovali, jsme stále v kontaktu. Pokud by přestala splácet, budeme vás okamžitě informovat o tom, jaké konkrétní kroky podnikáme a jak bude situace řešena. V případě dlouhodobých delikvencí spolupracujeme s inkasními agenturami. Ze zkušenosti však víme, že pokud firmy nebo lidé dluží jiným lidem, kteří podpořili jejich podnikání (tedy ne anonymní instituci), mají snahu takový dluh splatit.

Investor platí poplatek z inkasovaných úroků. Poplatek se strhává měsíčně z realizovaných zisků. V tabulce níže naleznete poplatek vztažený k investované jistině:

Úroková míra 4,89 % p.a6,49 % p.a7,99 % p.a8,99 % p.a9,99 % p.a10,99 % p.a12,99 % p.a16,99 % p.a
Poplatek 0,19 % p.a0,39 % p.a0,49 % p.a0,69 % p.a0,79 % p.a1,09 % p.a1,99 % p.a2,59 % p.a

Participace je vaše investice do konkrétního úvěru. Představuje vaši účast na výnosech a ztrátách z úvěru, a tedy i váš nárok na podíl na všech splátkách jistiny a úroků, případně i úroků z prodlení, které nám dlužník uhradí.

Participace vzniká dohodou zvanou Nabytí participace na základě Rámcové smlouvy o poskytování participací. Nejprve musíte uhradit tzv. částku participace (váš podíl na poskytnutém úvěru) a musí se sejít dostatek investorů, kteří pokryjí alespoň minimální částku úvěru. Ve výjimečných případech může dojít k tomu, že zjistíme, že se dlužník po schválení dostal do potíží, a úvěr mu neposkytneme. V takovém případě vám příslušnou částku vrátíme.

Vztah založený participací je mezi vámi a Nafirmy.cz (společností CreativeDock Finance s.r.o.).

Crowdfunding probíhá tak, že je každý projekt je na našem Tržišti vystaven po dobu 14 dnů, během kterých se investoři skládají na cílovou částku. Kromě této cílové částky se firmy také zeptáme na minimální částku, která jí pomůže k vyřešení dané situace. Pokud by se ale vybralo méně, než je minimální částka, prostředky vám vrátíme na váš registrovaný bankovní účet.

Na platformě Nafirmy.cz lze investovat pouze v českých korunách.

Ano, vaše zisky podléhají dani z příjmu (zpravidla 15 %) stejně jako ostatní příjem podle § 810, Zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů. Zdanění podléhají v okamžiku, kdy součet vašich příchozích splátek z půjček bude větší než prostředky, které jste do nich v rámci participací investovali. Společně s odbornými poradci pro vás připravíme podklad k daňovému přiznání za minulý rok. Dokument naleznete po přihlášení ve svém dashboardu, v záložce Dokumenty.

Investiční platforma Nafirmy.cz propojuje malé a střední firmy a OSVČ, které chtějí investovat do svého rozvoje nebo potřebují pomoci s provozním financováním, s investory, kteří chtějí zhodnotit své volné finanční prostředky. Ti se sami rozhodují, kam investovat peníze. Firmy, kterým poskytneme úvěr, nám zaplatí jednorázový poplatek ve výši 3 % (2 % pro OSVČ) z celkové vypůjčené částky. Investoři nám za možnost investovat prostřednictvím Nafirmy.cz platí provizi z inkasovaných úroků. Poplatek se strhává měsíčně z realizovaných zisků.

S citlivými údaji, ke kterým se v rámci své práce dostaneme, zacházíme s velkou opatrností. Vaše osobní údaje samozřejmě zabezpečujeme v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů (GDPR).

Pokud jste zapomněli heslo ke svému účtu nebo ho chcete změnit, klikněte na odkaz „Přihlásit se“ a dále na link „Zapomněli jste heslo“. Pak si můžete požádat o nové heslo.

Pokud potřebujete změnit osobní údaje jako například telefon, příjmení nebo číslo bankovního účtu, kontaktujte nás prosím e-mailem na info@nafirmy.cz.

Za projektem stojí Creative Dock a iniciativa Firmy sobě. Creative Dock je jeden z největších company builderů v Evropě, specializuje se převážně na fintechové, insurtechové, energetické a eHealth projekty. Má za sebou více než 60 projektů včetně Zonky.

O nás

Kde se zrodil nápad na investiční crowdfunding?

Naše služba má kořeny v Creative Docku. Právě tady vyrostly i MallPay, Zonky (investice od lidí pro lidi), Mutumutu, HoppyGo a dalších více než šedesát produktů a služeb. V základu každého z nich je dlouhodobě udržitelný růst, uživatelská přívětivost a technologická inovace. Zajímají nás projekty, které zjednodušují život a bourají neefektivní stereotypy.

Vyklíčila u nás také iniciativa Firmy sobě, která na jaře 2020 reagovala na situaci spojenou s pandemií covidu-19. Sdružili jsme přes dva tisíce firem a zjistili, co jim v podnikání nejvíc chybí: férová a dostupná půjčka pro firmy. A tak vznikla naše služba Nafirmy.cz, která umožňuje investování do firem drobným investorům. Prostě lidem, jako jste vy.

Telefon: +420 737 204 077
Po – Pá: 9:00 – 17:00

E-mail: info@nafirmy.cz

© 2022 CreativeDock Finance s.r.o.

Ochrana soukromí

Pro firmy & OSVČ
Pro Investory
Odběr novinek

Vytvořil CreativeDock Finance s.r.o., Letenské sady 1500/80, Holešovice, 170 00 Praha 7, IČO 07190573, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod číslem C 296283