Tržiště
Pro firmy & OSVČ
|
|
|
|

„Necílíme jen na sportovce.“ Nové fitko bývalého fotbalisty se nebojí vybočit z řady

22. srpna 2022

Autor: Marie Barvínková

7 min. čtení
Pro firmy
Pro investory
Jako bývalý prvoligový fotbalista dobře ví, jak trénují a co potřebují vrcholoví sportovci. Proto Lukáš Pokorný založil Prisma Institut – privátní fitness, které nejen jim, ale i široké veřejnosti nabízí komplexní péči. Od diagnostiky a fyzioterapie po trénink na míru nebo spa. Inspiroval se nejlepšími posilovnami ze zahraničí a sám říká, že nechtěl dělat žádný kompromis. A díky našim investorům skutečně nemusel.

Lukáši, jak vypadala vaše cesta od vrcholového sportu k podnikání?

Ještě když jsem hrál fotbal, stál jsem u zrodu českobudějovického institutu STACA (Strength Training Academy). Spoluzakládal jsem ho před čtyřmi lety a už tehdy jsem věděl, že až skončím s fotbalem, chci se k podnikání vrátit. No a nakonec to dopadlo tak, že jsem v Praze založil svoje vlastní fitness. Prisma Institut je první projekt, ve kterém se vyloženě starám o provoz. Je to zároveň rodinná firma, všechno řešíme společně s manželkou. A samozřejmě mi hodně pomáhají trenéři.


Prisma Institut fitness.jpg
Podle čeho si vybíráte, s kým budete pracovat?

Rok zpátky jsem začal se dvěma trenéry. Ti mi dali tipy na další, já se s nimi sešel a postupně se to nabalovalo. Dnes máme šest trenérů a trenérek a dvě fyzioterapeutky. Já vlastně nehledal lidi, kteří by v daný moment byli nutně už nejlepší v republice. Řídil jsem se spíš šestým smyslem. Šlo mi o to, aby zapadli do týmu a vytvořili dobrou atmosféru i pro klienty. Věděl jsem, že všechno ostatní se naučí, znalosti vybudují. Což se mi potvrdilo. Ale být dobrý člověk, to se nedá naučit.


Prisma Institut trening.jpg„Necílíme jen na sportovce. Můžete být i naprostý začátečník nebo člověk, co vyšel z formy a chce se do ní vrátit.“


Čím je vaše fitness jedinečné, co vás odlišuje od konkurence?

Hlavně v tom, že k nám nemůžete jen tak přijít z ulice. Každý člen na začátku projde konzultací, během které zjistíme jeho zdravotní stav, historii, cíle. Podle toho sestavíme individuální plán. Navíc je u nás vždy omezený počet lidí. Máte jistotu, že v posilovně ve stejnou hodinu nebude víc než osmnáct lidí včetně trenérů. A ani to se nebude stávat. Chceme to co nejvíc kontrolovat, abychom zachovali ten benefit privátního prostoru. Kvalita nad kvantitu. Takže u nás například nehrozí, že byste čekali na stroje. Klientky zase oceňují soukromí a to, že je nikdo „neokukuje“.


Prisma Institut vybavení.jpg
Předpokládám, že si za tyhle výhody budu muset připlatit.

Na první pohled jsme možná dražší než konkurence. Na druhou stranu u nás dostanete veškerý servis, který by podle nás měl být normální, ale často se na něm šetří. V ceně služby je opravdu všechno. Kvalitní suplementace před tréninkem a po něm, káva, ručníky, kosmetika… A přidanou hodnotou je samozřejmě kvalitní tým. Naši trenéři se skoro každý den edukují. Třeba zrovna dnes – je šest hodin večer, mohli by mít padla, ale oni tu dobrovolně zůstali a navzájem se od sebe učí. Z toho mám radost. Takže když to shrnu a sečtu, naše cena se všemi benefity, které nabízíme, je v některých případech i nižší než v jiných posilovnách.


Prisma Institut recepce.jpg
Pro koho jsou vaše služby určené?

Lidi si často myslí, že jsme jen pro vrcholové sportovce, a bojí se k nám proto objednat. Ale my rozhodně necílíme jen na sportovce. Můžete být i naprostý začátečník nebo člověk, co vyšel z formy a chce se do ní vrátit. Naší výhodou je právě i to, že zkušenosti ze sportu umíme aplikovat na nejrůznější typy lidí.


Jak vůbec vznikl název Prisma Institutu?

Vznikal docela dlouho! Věděl jsem, že s námi bude napořád, tak jsem ho nechtěl uspěchat. S pojmenováním, a nejen s ním, mi pomohla marketingová firma Nanook. Dali nám nějakých třicet, čtyřicet možností. S manželkou jsme si je vylepili po místnostech, chodili kolem nich, škrtali, vybírali – a nakonec vyhrálo Prisma. Kluci z Nanooku mi za posledních deset měsíců hodně pomohli. Měl jsem vizi a v hlavě spoustu myšlenek, oni mi pomohli je ucelit a dát jim formu. Za to jim patří obrovský dík.


„Obrovskou výhodou oproti bankám pro mě byl osobní přístup. V tom jsou Nafirmy absolutní špička.“


Co vás přivedlo k financování a ke službě Nafirmy?

Dozvěděl jsem se o ní na facebookové stránce projektu Sport & Podnikání. Zaregistroval jsem se na webu, z Nafirmy se mi za chvíli ozvali a pomohli mi sestavit financování na míru.


Bylo pro vás důležité, že je úvěr od soukromých investorů, a ne třeba od banky?

Byl to jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl, že do toho půjdu. Viděl jsem přidanou hodnotu v tom, že se investoři můžou stát našimi klienty. Beru to i jako investici do zviditelnění. Obrovskou výhodou oproti bankám pro mě byl osobní přístup, v tom jsou Nafirmy absolutní špička. Pomohli mi najít vhodnou variantu, i když s projektem teprve začínám, a přesvědčit investory, aby do toho se mnou šli.


Už se vám podařilo peníze od investorů využít?

Asi tak do týdne! Pomohly pokrýt všechno, co bylo třeba do začátku dokoupit. Od dávkovačů mýdla, ručníků nebo hrníčků po zařízení recepce, posilovací náčiní, větší objednávky suplementů nebo doplňkového prodeje. Takže jsme opravdu nemuseli udělat žádný kompromis.


„Ve chvíli, kdy budeme mít plný kalendář a budeme přemýšlet o nabrání nového trenéra, bude to pro mě znamení, že se naše vize začíná plnit.“


Využil byste službu Nafirmy znovu?

Jsem maximálně spokojený, dokonce jsem dal doporučení známým. Kdybych do budoucna uvažoval o rozšiřování, určitě bych Nafirmy kontaktoval.


Uvažujete o něm?

Jsme teď v nádherné budově v pražské Holečkově ulici, která prostoru dodává punc výjimečnosti. Je tu i bazén, vířivka, sauna… Kdybychom se chtěli posouvat dál, hledat podobný prostor by nebylo jen tak. Neříkám, že se to v budoucnu nestane, ale teď máme ještě jiné priority.


Prisma Institut sauna a bazen.jpg
Jaké?

Do konce roku bychom chtěli byznys ustálit a nabrat potřebnou klientelu, aby všichni trenéři měli naplněnou kapacitu. Ve chvíli, kdy budeme mít plný kalendář a budeme přemýšlet o nabrání nového trenéra, bude to pro mě znamení, že se naše vize začíná plnit a jsme na dobré cestě.


A co plánujete v dlouhodobějším horizontu?

Mám vizi, v tom, co dělám, vidím poslání a chci se toho držet. Vím, že přijdou horší měsíce, možná i roky, ale pevně věřím, že v té hře života i v podnikání jde o víc než řešit čtvrtletní cíle a vše podřizovat jejich splnění. Dlouhodobé cíle? Být ziskový, ale stále pomáhat lidem. Vybudovat z Prismy ikonu ve sportovním a společenském prostředí v České republice, a když vše půjde, jak má, tak i v evropském měřítku.

A abych nemluvil moc abstraktně, chceme rozšířit naši větev fyzioterapie. Lidé budou mít čím dál tím větší problémy s pohybovým aparátem a propojení silového tréninku s fyzioterapií je podle nás budoucnost cvičení. My jim nabídneme tu nejlepší službu, aby byli spokojeni. A tím se zase vracíme na začátek: máme poslání. Pomáhat lidem.Prisma Institut není jen další fitko v řadě. Je to privátní fitness na Praze 5, které nabízí široké spektrum služeb a staví zejména na propojení fyzioterapie a tréninku na míru. Jeho zakladatel Lukáš Pokorný těží ze svých zkušeností profesionálního fotbalisty i z odborných kurzů, klade důraz na dlouhodobé vzdělávání týmu a na to, aby pro klienty vytvořil co nejlepší zážitek. Od perfektního tréninkového plánu po skvělou kávu.

Telefon: +420 737 204 077
Po – Pá: 9:00 – 17:00

E-mail: info@nafirmy.cz

© 2022 CreativeDock Finance s.r.o.

Ochrana soukromí

Pro firmy & OSVČ
Pro Investory
Odběr novinek

Vytvořil CreativeDock Finance s.r.o., Letenské sady 1500/80, Holešovice, 170 00 Praha 7, IČO 07190573, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod číslem C 296283