Tržiště
Pro firmy & OSVČ
|
|
|
|

„Děláme si to po svém.“ Podcastové studio roste díky komunitě i půjčce na podnikání

4. dubna 2022

Autor: Marie Barvínková

4 min. čtení
Pro firmy
Pro investory
Studio Vokál v Brně sdružuje komunitu podcasterů. Zajišťuje pro ně produkci, postprodukci i marketing. Čím víc se studiu daří, tím víc služby vylepšuje. Jak mu s tím pomohla půjčka na podnikání od našich investorů? A co je v plánu dál? Na všechno jsme zeptali zakladatelů Ondřeje Šaška a Lukáše Brázdy.

Prozradíte nám něco o tom, jak Studio Vokál vzniklo?

Vytvořili jsme svěží brand, co nás baví. Děláme si to po svém a lidem se to očividně líbí. Ostatně bychom nevznikli bez pomoci komunity lidí, kteří v nás věří a stále nás podporují. Těch historek a lidí okolo je tolik, že jsme se rozhodli zpracovat naše začátky – jak jinak než formou podcastu, takže je na co se těšit!


Studio Vokál nové.jpg
Jak jste na začátku sháněli klienty a jak je oslovujete teď?

Úplně první klienti jsou podporovatelé z Donia. Díky sbírce jsme byli schopni vybavit studio a začít fungovat. Dlouhodobě pak dbáme na to, aby se u nás každý cítil příjemně, a věříme, že se k nám lidé dostanou na osobní doporučení. I díky skvělým referencím na Googlu.


Měla vlastně na váš byznys nějaký vliv pandemie covidu?

Ano, kromě klasických omezení nám ale spíš hrála do karet. Předpokládáme, že se zvýšil zájem o poslech kvalitních podcastů.


„To, že nás podpoří více soukromých investorů, je přesně to, co chceme. Vznikají osobnější vazby, někteří investoři nás kontaktovali dokonce napřímo.“


Kdy jste začali přemýšlet o financování?

O dalším financování jsme uvažovali už delší dobu. Řešit jsme ho začali, až když bylo jasné, že se odbyt zakázek nezvyšuje tak, jak jsme předpokládali.


A jak jste se dozvěděli o službě Nafirmy.cz?

Skrze osobní doporučení od naší investorky – naše společná kamarádka dělá v Creative Docku (firma, ve které se služba Nafirmy.cz zrodila, pozn. red.).


Bylo pro vás důležité, že půjčka na podnikání nepochází od banky nebo velké instituce, ale od soukromých investorů?

Naším cílem je sdružovat komunitu. To, že nás podpoří více soukromých investorů, je přesně to, co chceme. Vznikají osobnější vazby, někteří investoři nás kontaktovali dokonce napřímo. Podporu od bank směrem k malým začínajícím podnikatelům vnímáme jako dost nedostupnou a nedostatečnou.


Jakou jste se službou celkově udělali zkušenost – bylo vyřizování složité?

Celý proces byl už od prvního telefonátu dost v pohodě. Příjemný benefit je, že celá akce proběhla téměř virtuálně. Skvělá adaptace na covid a alternativa bankovní půjčky.


Šli byste do toho s Nafirmy.cz znovu?

Ovšem, děkujeme!


„Necháváme si do toho naschvál ‚kecat‘, takže se k nám dostávají i drobnější konstruktivní připomínky, jak studio ještě došperkovat.“


Už se vám podařilo peníze od investorů využít?

Ano, za většinu peněz jsme doladili studio. Takže teď můžeme nabídnout tři různé prostory pro nahrávání – podle účelu či nálady. Část peněz si pořád držíme jako rezervu.


Vokál vybavení kopie.jpg
A co na to klienti? Máte od nich zpětnou vazbu?

Zpětná vazba je hlavně pozitivní. Ale necháváme si do toho naschvál „kecat“, takže se k nám dostávají i drobnější konstruktivní připomínky, jak studio ještě došperkovat.


Co vás čeká v nejbližších týdnech?

Ihned po lednových designových úpravách se k nám nahrnulo plno zajímavých lidí. Primárně se snažíme stále všem naplno věnovat a společně posouvat jejich tvorbu vpřed.


A co plánujete dlouhodobě?

Plánů máme hodně. Zmíníme se třeba o nedávno spuštěném programu Zobáci. Mladým do 26 let nabízíme produkci kratšího podcastového pořadu v našem studiu zdarma. Je to z naší strany dobročinný projekt, kterým se snažíme akcentovat témata, o kterých se většinou moc nemluví a taky podpořit netradiční formáty multimediálního projevu. Věříme, že Zobáci zaujmou a podporu pro pokračování v jejich tvorbě získají i jinde.Brněnské Studio Vokál nabízí variabilní prostor pro nahrávání audia i videa, kde nechybí špičkové mikrofony, kamera ani profi osvětlení. Jeho zakladatelé klientům nepomáhají jen s produkcí a postprodukcí, ale i s marketingem. A hlavně tvoří komunitu zapálených podcasterů, podporují vznik nových žánrů a nebojí se nevšedních forem ani témat. Půjčka na podnikání od našich investorů jim pomohla vylepšit prostory, pořídit nové vybavení a rozšířit možnosti studia.


Telefon: +420 737 204 077
Po – Pá: 9:00 – 17:00

E-mail: info@nafirmy.cz

© 2022 CreativeDock Finance s.r.o.

Ochrana soukromí

Pro firmy & OSVČ
Pro Investory
Odběr novinek

Vytvořil CreativeDock Finance s.r.o., Letenské sady 1500/80, Holešovice, 170 00 Praha 7, IČO 07190573, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze pod číslem C 296283